Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Reklam  
                                                                         
HABER16 - Haberin Rengi Değişiyor -
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Web Tasarım | Sanal Tur | Gazete Türk

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

 

Gezi toplantısında gergin anlar!

Başbakan Erdoğan'ın önceki gün ünlü isimlerle yaptığı toplantının çok gergin geçtiği ortaya çıktı.

Kategori  Kategori : Yaşam ve Toplum
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1282
Tarih  Tarih : 15 Haziran 2013, 11:06

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vatan Gazetesi'nden Gülümhan GÜLTEN'in haberine göre dün gece Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ünlü isimlerle yaptığı toplantının son bölümü oldukça gergin geçti.

Başbakan ile görüşen heyette yer alan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ile Erdoğan arasında geçen konuşma toplantının tansiyonunu bir hayli yükseltmiş ve Başbakan Erdoğan toplantıyı terk etmiş.

"AŞIRI SENDİKACI"

Erdoğan'ın dün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında söylediği bir söz de toplantının gergin geçtiğinin bir göstergesi olmuştu. Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde, şöyle dedi: “Sanatçı ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden geneli dünkü görüşmeden çok memnun ayrıldı. Ancak aşırı sendikacılardan bir tanesi çıktı dedi ki: ‘Bu sadece bir mimari estetik mesele değildir, sosyoloik meseledir.’ Siyasetçinin sosyolojiyi bilmemesi gibi bir şey olabilir mi? Eğer biz bu toplumun sosyolojik analizlerini yapamıyorsak, psikolojik analizlerini yapamıyorsak zaten buralara gelemezdik.”

"GERÇEKLERİ KONUŞMAK ZORUNDAYIZ"

Başbakan'ın konuşmasında adını vermeden eleştirdiği o ismin DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu olduğu ortaya çıktı. VATAN’a konuşan Çerkezoğlu, yaşananları şöyle aktardı: “Sorun sanki sadece Gezi Parkı’ndaki ağaçlar, sadece bir mimari meseleymiş gibi konuşuldu. Bir süre sonra söz aldım. ‘Sayın Başbakan biz bu görüşmeyi 25 Mayıs’ta yapıyor olsaydık, bunları konuşabilirdik. Ama artık haftalar geçmiş, insanlar sokaklara dökülmüş, 4 kişi ölmüş... Aradan 17 gün geçmiş, anneler sokaklara inmiş... Eğer çözüm için buraya geldiysek, ki biz de siz de bu nedenle buradayız, gerçekleri konuşmak zorundayız.

"SİZ KİM OLUYORSUNUZ"

Bu kadar insan sokaklarda gece gündüz size bir şeyler söylüyor. Bunları konuşmamız gerekmez mi? Bu artık bir sosyolojik, toplumsal olaydır. Bu sadece bir mimari mesele değildir’ dedim. Ben konuşurken, sık sık sözlerime müdahale eden Başbakan, ben ‘Sosyolojik, toplumsal meseledir’ dediğimde çok sert tepki gösterdi. Sesini yükselterek, ‘Siz kim oluyorsunuz da bize sosyoloji öğretiyorsunuz? Biz sosyolojiyi de psikolojiyi de biliriz. Sizin haddinize mi bize bunları söylemek’ dedi. Sümeyye Erdoğan çıkardı  Ben de ‘O zaman bunu konuşalım diyoruz’ dedim.

"SÜMEYYE ERDOĞAN BABASINI ÇIKARDI"

Ancak bu sözlerime daha çok sinirlendi. Tepkisini ayağa kalkarak sürdürdü. ‘Böyle tepki gösterirseniz çözemeyiz’ dedim. Başbakan, ‘Haddinizi bilin, sizin haddinize mi bize sosyoloji öğretmek’ dedi... Yanındakiler Başbakan’ı sakinleştirmeye çalışıyorlardı ama sakinleşmedi. Böyle olunca Sümeyye Erdoğan, babasının yanına geldi ve onu odadadan çıkarttı. Başbakan’ın toplantıyı terketmesinin ardından bizimle kalan Hüseyin Çelik’le birlikte 15 dakika daha orada kaldık. Herkes şoktaydı.”

Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Yaşam ve Toplum

En Çok Okunan Haberler

www.haber16.org - HABER16 - 2010
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Haber 16 | |

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi