Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Reklam  
                                                                         
HABER16 - Haberin Rengi Değişiyor -
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Web Tasarım | Sanal Tur | Gazete Türk

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

 

Rüyada Adam Öldürmek

Rüyada adam öldürmek görmek ne demek, rüyada adam öldürmek görmek ne anlama gelir? Rüyada adam öldürmek görmek islami yorumu nedir?

Kategori  Kategori : Yaşam ve Toplum
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 2279
Tarih  Tarih : 26 Aralık 2012, 01:14

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rüyada adam öldürmek görmek, katilin maktule hayır ve menfaatinin olacağına veya zulmedeceğine delâlet eder. Birini katlettiğini görmek, ona iyilik etmeye; kendinin öldürüldüğünü görmek, ömrünün uzun olacağına işarettir. Bir topluluk tarafından zulmedilerek öldürüldüğünü gören, devlet başkanı veya onun makamında olanlar tarafından hayır ve menfaat görür.


Bir kimseyi zulmederek öldürdüğünü gören, âsi İç nefsine zulmedici olur ve Allahü Teâlâ onun üzerine birini musallat kılar. Evlâdını katlettiğini görene, Allahü Teâlâ Hazretleri helâl rızık ihsan eder. Bir görüşe göre, dünya malı için evlâdına zulmeder. Biriııi öldürdüğünü ve maktulün cesedinden kan aktığını görenin eline mal geçer. Eğer kan akmaz ise eline mal geçmez.

Kendini katledilmiş fakat kimin tarafından katledildiğini bilmediğini görmek, dinin emirlerinin çok azını yapmaya; katledeni bilmek ise, düşmanına karşı galip gelmeye işarettir. Bir kimseyi öldürdüğünü fakat bunun kim olduğunu bilmediği gibi tetkik de etmediğini gören, düşmanına karşı zafer kazanır, gam ve kederinden kurtulur. Kendi kendini öldürdüğünü gören, tövbe etmeye muvaffak olur.

Rüyada adam öldürmek görmek özellikle boynundan vurularak öldürüldüğünü gören, gam ve kederden kutulur, boçlu ise borcunu öder ve eline çok büyük servet geçer. Eğer kendini bu şekilde kimin vurduğunu görür ise, o kişiden çok hayır görür. Eğer katil kadın veya bir çocuk ise, rüya sahibinin ve fark etmesine delâlet eder.

Bir kadın rüyasında kocasını öldürdüğünü görse, kocasını yapmadığı bir suç ile töhmet altında bırakır. Bir topluluğun birbirlerini katlettiklerini görmek, insanlar arasında bid’at çıkmasına işarettir.

Bazı tabirciler demişlerdir ki: Rüyada adam öldürmek görmek, hacca gitmek isteyen kişi için muradına ermeye, rüya sahibi hasta ise şifa bulmasına işarettir. Bir görüşe göre rüyada adam öldürmek, belâya ve eldeki nimetlerin yok olmasına delâlettir.

Abdülganî en-Nablusî (R.A) demiştir ki: Rüyada adam öldürmek görmek günah işlemeye delâlet eder. Kendini öldürdüğünü gören, nasulı (bozulması imkânsız olan) ile tövbe eder.

Bir insanı öldürdüğünü gören, büyük bir günah işler. Başka birisi tarafından öldürüldüğünü gören, çok yaşar ve birçok hayırlara ulaşır.

Rüyada adam öldürmek görmek özellikle bir adamı boğazını kesmeyerek öldürdüğünü görmek, maktu. Jön hayır ve menfaata ulaşmasına delâlet eder. Allah yolunda birini öldürdüğünü gören, şehit olarak vefat eder.

Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Yaşam ve Toplum

En Çok Okunan Haberler

www.haber16.org - HABER16 - 2010
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Haber 16 | |

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi