Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Reklam  
                                                                         
HABER16 - Haberin Rengi Değişiyor -
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Web Tasarım | Sanal Tur | Gazete Türk

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

 

AK Parti'ye önergeyi geri çektiren tartışma

AK Parti'li milletvekillerinin verdiği ve Sağlık Bakanlığı'na 4 bin 500 kadro ihdasını öngören önerge, Genel Kurul'da tartışma yarattı. CHP ve MHP'li vekillerin itirazları üzerine önerge geri çekildi. CHp'li Bulut'un, Bakan Akdağ için söyledikleri de sert tartışma çıkardı. CHP'li vekil özür diledi...

Kategori  Kategori : Politika
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1430
Tarih  Tarih : 04 Temmuz 2012, 11:07

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TBMM Genel Kurulu'nda, sezaryenle ilgili düzenlemenin de yer aldığı Sağlık Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK'de değişiklik yapan tasarının görüşmeleri sürüyor.  

Tasarının 1. bölümü üzerinde AK Parti'li milletvekillerinin verdiği ve Sağlık Bakanlığı'na 4 bin 500 kadro ihdasını öngören önerge, Genel Kurul'da tartışma yarattı. 

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 4 bin 500 kadro ihdası konusunda kendilerine bilgi verilmediğini belirterek, partilerin verdiği sözde durması gerektiğini, önergenin geri çekilmesini istedi. 

CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu da tasarı konusunda AK Parti ile yapılan görüşmelerde önerge hakkında bilgi verilmediğini ifade ederek, ''Bize 250 kadro ihdası var dendi, şimdi 4 bin 500 geldi. Bunun adı adam kandırmaktır. Bizi enayi yerine koymaya kimsenin hakkı yok'' diye konuştu.  

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, önergeleri muhalefet ile paylaştıklarını ifade ederek, ''Ekli listeye ilave yapacağımızı söyledik ama sayıları paylaşmadık. 400 bin personeli olan bir Bakanlığın ihtiyaçları var'' dedi.   

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, siyaseti ahlaklı ve mertçe yaptıklarını belirterek, kadrolara sınavla eleman alınacağını ifade etti. 

CHP ve MHP'li milletvekillerinin itirazlarını sürdürmesi üzerine Sağlık Bakanı Akdağ, ''Siyaseti hep dürüst yaptık. Genel Kurul'da CHP'li arkadaşlarla 2 saat görüştük. Önergenin gerekçesini okuyacağım, sonra istiyorlarsa arkadaşlarımız geri çeksin, önemli değil'' dedi. 

Önergenin gerekçesini okuyan Akdağ, ''Muhalefet her zaman kadro ihdasında cömert davranır. Bize sorulsaydı söylerdik, onlar da sormamış. Ne kimseyi aldatmak ne de dürüst siyasetin dışına çıkmak amaçlanmıştır. Samimiyeti ispatlamak adına önergenin geri çekilmesini uygun buluyorum'' diye konuştu. 

AK Parti'li Aydın, önergeyi geri çekerken, AK Parti'li bazı milletvekilleri, ''hayır, çekme'' diye tepki gösterdi. Önerge geri çekildi. 

Tartışma

CHP Antalya Milletvekili Arif Bulut'un, önerge üzerinde konuşurken, ''Sağlık Bakanı'nın beyninde araz olduğunu düşünüyorum'' sözleri de Genel Kurul'da gerginliğe neden oldu.

AK Parti'li milletvekilleri, Bulut'a tepki göstererek, sözünü geri almasını istedi.

Sataşma gerekçesiyle kürsüye gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Buradan birbirimizin gönlünü kırmayarak, Meclis çalışmalarını tamamlayıp, çalışmaları millete anlatmak için gideceğiz'' dedi.

Son günlerdeki yoğun çalışmalarından dolayı AK Parti grubunun ''gözlerinden öptüğünü'' belirten Akdağ, ''Ümit ederim ki biraz önce konuşan milletvekilini kendi grup yönetimi de uyarır ve sözünü geri alır'' dedi.

Tekrar kürsüye gelen CHP'li Bulut, niyetinin Bakan'a hakaret etmek olmadığını ifade ederek, ''Öyle algılandıysa özür diliyorum. Ancak AKP sıralarının arkalarından 'terbiyesiz' diye küfür edenler de sözlerini geri alsınlar. Her kuşun eti yenmez, buradan uyarıyorum'' diye konuştu.

Bu sırada bazı AK Parti'li milletvekilleri Bulut'a tepki gösterdi. 

Tasarının görüşmeleri 1. bölüm üzerinde sürüyor.
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Politika

En Çok Okunan Haberler

www.haber16.org - HABER16 - 2010
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Haber 16 | |

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi