Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Reklam  
                                                                         
HABER16 - Haberin Rengi Değişiyor -
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Web Tasarım | Sanal Tur | Gazete Türk

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

 

12 yaşındaki kızını sözleşmeyle sattı

Antalya'da bir tarafta 12 yaşındaki öz kızını sözleşmeyle satan baba, diğer tarafta 5 bin liraya aldığı kıza tecavüz eden işadamı! Mağara adamları demek bile iltifat olur!

Kategori  Kategori : İslam
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1588
Tarih  Tarih : 02 Şubat 2012, 13:53

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ANTALYA’da şimdi 18 yaşında olan E.Y., iddiaya göre 2006 yılında, henüz 12 yaşındayken babası Osman Y. tarafından, oğlunun çalıştığı inşaat malzemeleri satan Yusuf A.’ya 5 bin lira karşılığında satıldı.

Küçük kızın babası ile işadamı arasında yapılan satış, sözleşmeyle de imza altına alındı. E.Y.’nin vesikalık fotoğrafının yapıştırıldığı sözleşmeye, “Kızımı 5 milyar liraya (5 bin TL) sattım.

12 Şubat 2006 tarihi itibariyle kızım E.Y.’yi Yusuf A.’ya teslim ediyorum. Parayı peşin aldım. Yukarıdaki tarihten itibaren Yusuf A.’nın kontrolünde olacaktır. Baba olarak rıza gösteriyorum’ dedi. İmzalandı” diye yazıldı.

Otelde tecavüz etti

Eşinden ayrıldığı belirtilen 4 çocuk babası Yusuf A., küçük kızı ilk olarak Kemer’de bir otele götürdü ve tecavüz etti. İşadamının evinde tutulan ilköğretim 6’ncı sınıf öğrencisi E.Y.’nin, okullar açılınca durumu öğretmene anlatmasıyla satış ve tecavüz ortaya çıktı.

Rehberlik öğretmeninin sınıfa, “Canınızı sıkan bir olayı yazarak anlatın” sorusu üzerine ağlayarak sınıftan kaçan E.Y., tuvalete saklandı. Peşinden giden öğretmen, E.Y. ile konuştu. E.Y., ağabeyinin patronuna babası tarafından satıldığını söyleyip, Yusuf A.’nın kendisine tecavüz ettiğini anlattı.

Öğretmenleri tutanak hazırlayarak olayı polise aktardı. Soruşturmanın ardından dava açıldı. Dava dosyası, 2006’dan bu yana mahkemeler arasında dolaşıp durdu. Sonunda dava Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Bu kez taraflar bulunamadı.

Genç kızın Sivas’a göç eden babası, talimatla alınan ifadesinde, Yusuf A.’dan şikâyetçi oldu. Tutuksuz yargılanan Yusuf A. da bulundu ve olaydan 6 yıl sonra ilk kez önceki gün hâkim karşısına çıktı.

Duruşmada “Kıza bir şey yapmadım. Otele götürmedim. İspatlasınlar” diyen Yusuf A.’ya hâkim daha önce tanık olarak dinlenen otelin resepsiyon görevlisi Hakan C. ile sorumlusu Mustafa Ö.’nün ifadelerini okudu.

Bize ‘kızım’ dedi

Otel çalışanlarının, “Bu kişi otelimize yanındaki küçük kız çocuğu ile geldi. Kimlik sorduğumuzda, kendi kızı olduğunu ve nüfus cüzdanını yanında getirmediğini söyledi. Küçük kız da suskun durunca biz de gerçekten kızı zannederek odayı kendisine kiraladık.

Bununla ilgili defter kaydımız mevcuttur” ifadesi için ne diyeceği sorulan Yusuf A., “Otele gittim ama kız yoktu” dedi. Hâkim, Yusuf A.’nın tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

‘Kızımı derin devlet adına eğitecekti’

BABA Osman Y.’nin savcılık ifadesi şöyle: “Oğlum İsmail Y., bu adamın yanında çalışıyordu. İtibarlı bir işadamıdır. Yaz aylarında kızım da, onun hırdavat ve inşaat malzemeleri satan dükkanında çalışmaya başladı.

Bir gün bana ‘Ben derin devlet için çalışıyorum. Senin kızında iş var. Onu okutmak ve eğitmek istiyoruz’ dedi. Kızımı zaman zaman alacaklarını ve eğiteceklerini söyledi. Hatta bana derin devlet adına bazı kâğıtlar da imzalattı. Ben kızımı satmadım. Onu zaman zaman çağırıp, götürüyordu.”

Kurtarmak için aldım

YUSUF A. savcılık ifadesinde şunları söyledi: “Osman Y., yeni ev almıştı. Bir gün benim yanıma geldi ve kızını satması gerektiğini söyledi. Ben de kızı kurtarmak için 5 milyar verdim. Yarın başım belaya girer diye de satış sözleşmesi yaptım ve babasına imzalattım. Kızı da imzaladı. Ben yardımcı olmaya çalıştım.”

Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

İslam

En Çok Okunan Haberler

www.haber16.org - HABER16 - 2010
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Haber 16 | |

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi