Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Reklam  
                                                                         
HABER16 - Haberin Rengi Değişiyor -
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Web Tasarım | Sanal Tur | Gazete Türk

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

 

İstanbul'a yağmur alarmı!

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarında değişiklik beklenmiyor. Türkiye genelinde il il hava sıcaklıkları ise şöyle;

Kategori  Kategori : Kadın Dünyası
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1740
Tarih  Tarih : 29 Eylül 2011, 11:58

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Artvin, Adıyaman, Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Van, Bitlis, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çankırı ve Ankara'nın kuzey ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, gece saatlerinde Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, gece saatlerinde Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı (26)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuzey ilçeleri sağanak yağışlı (24)

İZMİR: Az bulutlu ve açık (28)

ADANA: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu (33)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (33)

SAMSUN: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı (23)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (19)

DİYARBAKIR: Az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu (29)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, gece saatlerinde Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin batısının iç kesimleri ile Doğu Akdeniz parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kahramanmaraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Ankara'nın kuzey ilçeleri ile Çankırı çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kıyı kesimi, gece saatlerinde bölge geneli sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin ile akşam saatlerinden sonra Samsun, Ordu ve Giresun çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzeydoğusu aralıklı, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Muş çevreleri öğle saatlerinde, Van ve Bitlis çevreleri akşam saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Gaziantep ve Kilis çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Kadın Dünyası

En Çok Okunan Haberler

www.haber16.org - HABER16 - 2010
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Haber 16 | |

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi